Wypadki i włamania, a na miejscu Kołobrzeg.

Wypadki i włamania, a na miejscu Kołobrzeg.

15 stycznia, 2019 0 przez Mikołaj Online

Kołobrzeg jest miastem, w którym zdarzenia nabierają ostatnio dość szybkiego tempa. Niedawno została zatrzymana dwójka sklepowych włamywaczy, a gdzie indziej samochód potrącił przechodzącego na zielonym świetle. Oto lepsze naświetlenie tych dwóch zdarzeń.

Parę chwil, a dziesięć lat.

Jak dobrze widać na tym przykładzie – lepiej trochę przyłożyć się do pracy lub przejść na małą dietę, niż później płacić wyższą cenę za kradzież kawy i czekolady. Bardziej opłaca się również nie wścibiać nosa w nieswoje sprawy zamiast zaglądać do cudzych aut i potem słusznie ponosić za to odpowiedzialność.

Niedawno policjanci ze Świdwina – miasta znajdującego się w niedalekiej odległości od Bałtyku – zatrzymali dwóch sprawców, którzy zarobili na kąto nie tylko wartość około pięciu tysięcy złotych, ale także potęcjalnie około dziesięiu lat więzienia.

Przyłapani włamali się do samochodu marki Skoda i ukradli znajdujące się w nim przedmioty. Następnie postanowili opuścić miejsce zbrodni i tak też zrobili. Nie są do końca znane okoliczności ich spotkania z policjantami. Znamy natomiast część informacji, które przekazał młodszy aspirant T. Kwaśnik – jeden z członków służb bezpieczeństwa.

Starszy z pochwyconych – trzydziesto trzy letni mężczyzna – okazał się seryjnym włamywaczem sklepowym, znanym ze swoich czynów i w Kołobrzegu. Karę obecnie odbywa w areszcie, gdzie spędzi miesiąc z rozkazu komendanta policji.

Za to jego młodszy o jedenaście lat partner, również ponoszący odpowiedzialność, jest na razie nadzorowany przez stróży prawa.

Potrącenie na przejściu dla pieszych.

W innym zaś miejscu można było zaobserwować inne przykre zdarzenie. Dwie z kołobrzeskich ulic były jego świadkami. Na skrzyżowaniu ulicy Zdrojowej oraz Konopnickiej miało miejsce potrącenie przez taksówkę pewnego siedemdziesięciolatka. Przechodził on wtedy przez przejście dla pieszych. Na całe szczęście nie odniósł żadnych poważniejszych urazów, wypadek przysporzył mu jednak złamanej ręki.

Był sprawca, był i bohater – pewien dwudziestolatek był na miejscu i udzielił pomocy poszkodowanemu mężczyźnie. Policja prosi go o zdanie relacji. Poszukiwani są również inni świadkowie tego zdarzenia, którzy proszeni są o kontakt z funkcjonariuszami pod numerem:  94 35 33 571. Można udzielić również osobistych zeznań przy ulicy Kilińskiego 20.

 

Mamy nadzieję, iż te sytuacje będą dla nas ostrzegawczymi przykładami.

zobacz również Polska Agencja Pracy Tymczasowej

0 0 votes
Daj ocenę