Wypadek z udziałem dziecka w Kołobrzeskim osiedlu

Wypadek z udziałem dziecka w Kołobrzeskim osiedlu

17 października, 2018 0 przez Mikołaj Online

Wypadek z udziałem dziecka w kołobrzeskim osiedlu. Samochód uderzył w chłopca. Okropne zdarzenie w Kołobrzegu, w wypadku poszkodowane dziecko. Chłopiec został uderzony przez samochód, podczas przejeżdżania rowerem przez przejście na drugą stronę ulicy.

Wypadek z udziałem dziecka w Kołobrzeskim osiedlu

Wypadki drogowe są bolesne dla wszystkich, nie tylko dla uczestników zdarzenia, ich przyjaciół i rodziny, ale także dla wszystkich mieszkańców danego regionu, zwłaszcza gdy chodzi o wypadek z udziałem dziecka. Do właśnie tego typu wypadku doszło w Kołobrzegu, a dokładnie na jednym z osiedli – Podczele, przy ulicy Wileńskiej. Wzdłuż przejścia dla pieszych rowerem wjeżdżał rowerem małoletni, mający zaledwie 6 lat miejscowy chłopiec. Po tej samej jezdni, na której znajdowały się pasy dla pieszych, jechał samochód osobowy marki Mitsubishi, który nie zauważył dziecka i nie zdążył w porę zatrzymać pojazdu, w efekcie czego uderzył w dziecięcy rower. Małoletni został potrącony i stracił przytomność, na miejscu natychmiastowo znalazły się służby ratownicze, które przetransportowały chłopca do koszalińskiego szpitala. Mężczyzna nie poniósł żadnych obrażeń.

Policja po wylegitymowała kierowcę samochodu i ustaliła, iż mieszka on w Województwie małopolskim i nie bywa w obszarze Kołobrzegu na co dzień. Funkcjonariusze wykonali na mężczyźnie, również badania na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu, które jednoznacznie wskazały, iż w czasie incydentu mężczyzna był trzeźwy.

Aktualnie stan zdrowia małoletniego chłopca, z uwagi na krótki okres od czasu zdarzenia jest nieznany. Zważając na wiek dziecka, a także małą wagę i wzrost, można podejrzewać, że doszło do złamań kostnych bądź wewnętrznych.

Wypadek na kołobrzeskim osiedlu Podczele jest przestrogą na dla wszystkich rodziców i podopiecznych, by zwracać wyjątkową uwagę na swoje pociechy, podczas gdy poruszają się one po ulicach miasta, zwłaszcza na jakimkolwiek pojeździe. Samotne przejażdżki osób poniżej 7 roku życia jest bezwzględnie zabronione, jeżeli chłopiec więc nie był pod opieką dorosłych, odpowiedzialne za niego osoby usłyszą zarzuty od prokuratora sądowego. Okoliczności zdarzenia są w dalszym ciągu badane, na moment obecny to czy winny był kierowca samochodu Mitsubishi, czy też przejeżdżające rowerem po przejściu dla pieszych dziecko jest niewiadome.

 Artykuł powstał dzięki portalowi wiadomości Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę