Wędkarze z Kołobrzegu  protestują

Wędkarze z Kołobrzegu protestują

26 listopada, 2019 0 przez Mikołaj Online

Około 30 jednostek w poniedziałkowy poranek zablokowało wejście do kołobrzeskiego portu. W współczesny metoda właściciele kutrów wędkarskich sprzeciwiają się unijnej dyrektywie zakazującej im od 1 stycznia 2020 roku łowienia dorszy w Bałtyku.

Wędkarze z Kołobrzegu protestują

 

Armatorzy blokują port by zwrócić uwagę rządu na ten temat. Oczekują oraz od polityków deklaracji w sprawie rekompensat za zakładający się w styczniu czteroletni zakaz połowu dorsza z Bałtyku. Dla wielu właścicieli jednostek wędkarstwo morskie jest prawdziwym źródłem utrzymania. Wprowadzenie zakazu może to w bliskim czasie sprawić ich nazwy do bankructwa.

Nowa unijna dyrektywa obowiązuje w działanie od 1 stycznia 2020 roku i będzie działała przez inne 4 lata. Myśli ona cały zakaz łowienia dorsza we wschodnim Bałtyku. Czynnikiem jest katastroficzna sytuacja bałtyckiego ekosystemu związana głównie z wielkim spadkiem liczb tej ryby.

Jeżeli dzisiejsza akcja protestacyjna nie przyniesie efektów w stronie zainteresowania rządu, armatorzy zapowiadają kolejne etapy. Wówczas konsekwencje potrafią być całkiem większe.

W poniedziałek oprócz Kołobrzegu protestowano dodatkowo w Darłowie, Łebie, Ustce oraz Władysławowie.

 

Zobacz również taxi Kołobrzeg

 

 

0 0 votes
Daj ocenę