Wędkarski Drawno

Wędkarski Drawno

5 marca, 2019 0 przez Mikołaj Online

Dla dobrych wędkarzy zarówno pogoda kiedy również pora roku nie jest przeszkodą do wykonywania swojej pasji. Dużo z nich z niecierpliwością liczy na zamarznięcie akwenów wodnych, by mogli dojść na lód i pielęgnowanie swojego zainteresowaniom.

Wędkarski Moryń

Wędkarstwo podlodowe stoi się coraz popularniejsze. Jeśli chcemy podejść do grona tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który dobrze odbiega swoim stylem i parametrami od tych, branych w terminie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że teraz sama wędka wymaga istnieć niezmiernie krótsza.

wędkarstwo allegro

wędkarstwo allegro

Natomiast w wywierconym w lodzie otworze ciężko będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego sprzętu będziemy musieć oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Zdolności do wędkowania podlodowego, oferowane w transakcji są przede wszystkim gorsze od zwykłych. Wynika toż z faktu, że nie jest nam potrzebna ilość niezbędna do jej marnowania na odległość, jak dzieje się ostatnie latem. Pragnie być zawsze dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb będących w zbiorniku. Ważnym jest i jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest kierowanie zimą żyłek kolorowych – zaczynane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z odcieniem zbliżonym do naturalnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Moryń

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile chce nam, żeby nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Najczęściej wykorzystywane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, zrobiona z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe urządzone są w kotwiczki umożliwiające pasja i prowadzenie ryby. Zimowe błystki wyróżniają się przede wszystkim dobrymi połyskującymi barwami lub ostrym, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z głową. Celem zainteresowania ospałych w obecnej temperaturze ryb, główki najczęściej są w kolorze srebrnym czy złotym. Główki są także nacinane tak, by w toku ruchu jak dużo odbijały światło. Aby uniknąć niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki oddaje się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, używane w sukcesie stosowana metody spławikowej. Zimą zaczynane są zarówno przynęty kiedy również zanęty o ostrym, nęcącym zapachu i kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest zdecydowanie większa niż w terminie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za marne pieniądze może sterczeć się naszym nowym hobby na zimowe dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Moryń

0 0 votes
Daj ocenę