W Kołobrzegu zadomowiły się… lisy! Sprawdź, jak zachować się podczas spotkania ze zwierzęciem!

W Kołobrzegu zadomowiły się… lisy! Sprawdź, jak zachować się podczas spotkania ze zwierzęciem!

20 grudnia, 2018 0 przez Mikołaj Online

W Kołobrzegu lisy zadomowiły się na dobre, a ich liczba jest coraz większa! Miasto zaczęło wyłapywać osobniki grasujące na ulicach i szuka firmy, która zajmie się ich humanitarnym usypianiem.

W Kołobrzegu zadomowiły się… lisy! Sprawdź, jak zachować się podczas spotkania ze zwierzęciem!

Od pewnego czasu mówi się, że w Kołobrzegu na ulicy łatwiej można spotkać lisa, niż przechadzającego się kota. Lisy pojawiają się już nie tylko na obrzeżach, ale także w samym centrum miasta – coraz częściej pojawiają się określenia, że to prawdziwa inwazja lisów. Zbliżają się do ludzkich siedzib zwabione poprzez resztki jedzenia, które mogą znaleźć na ulicach lub plądrując śmietniki. Władze miasta apelują o rozwagę i rozsądek przy spotkaniu ze zwierzęciem – lisy są w Kołobrzegu coraz bardziej zuchwałe, a przecież te zwierzęta mogą być zarażone groźną zarówno dla domowych zwierząt, jak i ludzi wścieklizną. W przypadku spotkania z lisem poleca się nie podchodzić do tych zwierząt i nie płoszyć ich. Najlepszym rozwiązaniem jest zachowanie dystansu i spokojne odejście – lis jeśli poczuje sie zagrożony, może zaatakować.

Lisy bezkarnie grasują w Kołobrzegu
Lisy pojawiają się głównie nocą, chociaż coraz częściej zapuszczają się w pobliże ludzkich siedzib również w dzień. Zwykle można spotkać je w okolicy śmietników lub w szczególności tam, gdzie wysypywana jest karma dla bezdomnych kotów. Dla władz miasta lisy stały się poważnym problemem po zaatakowaniu i pogryzieniu jednej z mieszkanek Kołobrzegu. Miasto postanowiło wystawić na ulicach pułapki – do tej pory złapało się do nich 13 zwierząt, które są wywożone do lasów znajdujących się nieopodal miasta. Wyłapywanie lisów okazuje się jednak niewystarczające, ponieważ głodne zwierzęta powracają na ulice, gdzie bez wysiłku mogą odnaleźć pożywienie, a osobniki wychowane w mieście czeka śmierć z głodu, ponieważ nie potrafią one polować.

Władze Kołobrzegu proponują humanitarne usypianie lisów
Lisy przenoszą groźne choroby, a do tego są coraz bardziej natarczywe w stosunku do człowieka, upominając się o resztki. Władze Kołobrzegu uznały więc, że najbardziej humanitarnym sposobem na pozbycie się tych zwierząt, będzie ich usypianie. Starostwo szuka już firmy, która w humanitarny sposób zajmie się problemem lisów. Okazuje się, że zwiększona populacja tych zwierząt to nie tylko problem samego Kołobrzegu – Lasy Państwowe zachęcają myśliwych do polowań na lisy – oferują 20 złotych od każdej zastrzelonej sztuki i mają dzięki temu nadzieję na zmniejszenie populacji lisów, notorycznie odwiedzających polskie miasta. Biorąc pod uwagę szybkość rozmnażania się tych zwierząt, w niedługim czasie mogą okazać się prawdziwą plagą.

Artykuł powstał dzięki portalowi Kredyty na sms

0 0 votes
Daj ocenę