W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbór śmieci nawet o 500 %

W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbór śmieci nawet o 500 %

29 listopada, 2019 0 przez Mikołaj Online

Dokładnie 5 razy tyle co dotychczas, zapłacą ci, jacy nie segregują śmieci. Opłata za odbiór odpadów segregowanych drożeje natomiast dwukrotnie. Na najpodobniejszą sesję Rady Miasta pod głosowanie radnych trafi projekt uchwały, w jakim władze miasta proponują zmianę opłat „za śmieci”. Robi się rok pełen podwyżek.

W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbiór śmieci nawet o 500 %

Na bardzo przygotowanej konferencji wiceprezydent Ewa Pełechata, wyjaśniała drastyczne podwyżki opłat za odbiór śmieci. Najważniejszym uczestnikiem są, zdaniem urzędników, podejmowane przez rząd, coraz większe wydatki powiązane z tzw. „czerpaniem ze medium”. Jak uczyła urzędniczka, od 2013 roku opłata środowiskowa zwiększyła się ponad dwukrotnie (w 2013 roku samorząd płacił 125 zł za tonę odpadów zmieszanych, w obecnym roku 265 zł – dop.red.), a zebrane opłaty powinny zawierać koszty systemu. Jeśli więc te wydatki rosną, muszą wzrastać i opłaty za odbiór odpadów.

Luksusem stanie się natomiast niesegregowanie śmieci. Opłata za odbiór zmieszanych odpadów ma wzrosnąć z niecałych 5 zł do 26 zł za m3 wody. Ale takie podwyżki są mieć często wymiar edukacyjny. Od 2021 roku nie będzie w zespole możliwości mienia z takiej możliwości, a brak segregacji zacznie łączyć się z bardzo dużymi karami finansowymi.

To kolejne podwyżki, które przenoszą nas z bieżącego roku. Przypomnijmy; rosną podatki od nieruchomości, istnieje teraz gotowy projekt uchwały o podwyżkach za postój w strefach płatnego parkowania. Według doniesień medialnych będą nas czekać również większe ceny za energię elektryczną oraz cieplną.

W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbór śmieci nawet o 500 %

 

Zobacz również przewozy Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę