Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

12 grudnia, 2019 0 przez Mikołaj Online

Na starcie tygodnia podpisano list intencyjny na platformę Centrum Handlowego Karuzela pod Kołobrzegiem. Wybuduje je nazwa Dekpol. Będzie to najzdrowszy obiekt handlowy tej sieci handlowej w Polsce. Planowane rozpoczęcie plac budowlanych ma spotkać na starcie 2020 roku.

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Jak wynika z podpisanych tekstów w ramach inwestycji powstanie obiekt handlowy o powierzchni całkowitej 25 500 m², w jakim ujawni się kilkadziesiąt sklepów znanych sieci handlowych. Inwestycję będzie polecać dobra forma architektoniczna z ogromną grupą świetlików nad ciągami komunikacyjnymi. Takie rozwiązanie, zwiększy nie tylko estetykę budynku, ale również dostęp do normalnego światła, co pozwoli zmniejszyć zużycie energii elektrycznej.

Dekpol, jako generalny wykonawca inwestycji, będzie jednocześnie odpowiedzialny za budowę infrastruktury komunikacyjnej i technicznej. W początkowym okresie zostaną zrealizowane prace ziemne oraz platforma pod postać galerii i marketu budowlanego Leroy Merlin. W dalszej kolejności powstaną drogi wewnętrzne, chodniki i parking na 1000 miejsc postojowych, a też rondo w rozwoju drogi wojewódzkiej nr 163. Inwestycja zakłada również zaprojektowanie i wykonanie zewnętrznych terenów zielonych oraz elementów małej architektury. Zakończenie prac ma nastąpić w II kwartale 2021 r.

– Z rady na skomplikowane warunki gruntowe, w początkowej kolejności realizowane będą wzmocnienia i wymiany gruntu. Wspólnie z wspólnikiem będziemy tworzyć nad projektem wykonawczym, w jakim wykorzystamy nasze dotychczasowe doświadczenie. Dzięki niemu będziemy mogli sprawić optymalizacji prac ziemnych, konstrukcji oraz sieci i ruszyć z zasadniczą budową teraz na wiosnę. Będzie obecne szybko kolejny obiekt handlowy w polskim portfolio, więc jestem przekonany, że proces budowy przebiegnie łatwo i sprawnie, a całość bycie się kolejnym zapewnieniem swoich umiejętności – powiedział dla portalu www.propertynews.pl Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji i Wzrostu Dekpol.

Centrum Handlowe Karuzela w Budzistowie zostanie wybudowane przy ulicy Krzywoustego w otoczeniu drogi ekspresowej S6.

0 0 votes
Daj ocenę