Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

26 listopada, 2019 0 przez Mikołaj Online

10.995.926,83 zł będzie spożywać przebudowa drogi powiatowej Kołobrzeg – Grzybowo na dowodzie od pętli autobusowej na drodze Grzybowskiej do połączenia z ulicą Cichą w Grzybowie.

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

W poniedziałek umowę w tej propozycji podpisano w siedzibie starostwa powiatowego w Kołobrzegu. W ramach inwestycji zostanie przebudowany odcinek drogi o łącznej długości 2,7 km.

Zaprojektowano jezdnię o szerokości 6 m, a przy osiedlu Bałtyk dodatkowo w km 2+319,9 do km 2+760 zastosowano przekrój półuliczny, ze szczególnym uwzględnieniem naprawy i wzmocnienia krawędzi jezdni. Modernizacja ma również wykonanie ciągu pieszo–rowerowego, o zmiennej szerokości.

Bogata i chodnik oddzielone są z siebie oznakowaniem gładkim i niskim poboczem, rowem oraz pasem zieleni od żyjącej już jezdni. Przed przejściami dla pieszych, na chodnikach, azylach i wzdłuż zatok autobusowych zaprojektowano miejscami z płytek integracyjnych o szerokości 35 cm.

Na inwestycję powiat pozyskał dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych na poziomi 50%. Zgodnie ze trudnym wnioskiem, przebudowa będzie nieskończona i podejmie się w roku 2019,a przeprowadzi w roku 2021. Generalnym wykonawcą działalności będzie firma „PRIN” z Grzybowa.

Jeśli wszystko pójdzie razem z programem całkowity termin wykonania prac przewidziano 31 marca 2021 roku. Prace drogowe w lipcu i sierpniu kolejnego roku zostaną wstrzymane.

 

Zobacz również stemple Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę