Turystyka Mirosławiec

Turystyka Mirosławiec

24 kwietnia, 2020 0 przez Mikołaj Online

W współczesnych dwóch dekadach wyraźnie poprawiłyby się preferencje miłośników turystyki. Pojawiło się bardzo bardzo zwolenników turystyki aktywnej, którzy wchodzą miejsca mniej zatłoczone. Działki nad jeziorami, owszem, nadal zajmują się wielkim powodzeniem, ale zajmuje to dodatkowo jezior niewielkich, których skupiska znajdziemy przynajmniej na Suwalszczyźnie lub w miejscowościach Mrągowa. Wzrosła i liczba osób szukających mniej atrakcyjnych osobliwości, ukrytych w dalszych zakątkach Polski.

Turystyka Zachodniopomorskie

Wybierzmy się Green Velo

Odkrywaniu takich osobliwości sprzyjają rowerowe wyprawy północno-wschodnim szlakiem rowerowym Green Velo. Założeniem pomysłodawców kursie było przeprowadzenie go mniej zatłoczonymi miejscami, ale obfitującymi w niepowtarzalne otoczenie przyrodniczo-krajobrazowe. Po drodze znajdują się również interesujące zabytki.

Szlak liczy około 1800 km i rozpoczyna się w Elblągu. Wiedzie potem na wschód północną częścią województwa warmińsko-mazurskiego, miedzy innymi przez Węgorzewo i Gołdap wraz z Puszczą Romincką i wielkimi mostami w Stańczykach.

Wtedy są Suwałki, Suwalski Park Krajobrazowy, Wigierski Park Publiczny i piękne Jezioro Wigry wraz z klasztorem Kamedułów. Trafiając do Białegostoku jedna z jego nitek prowadzi w punktu Łomży. Dobrze na trasie przejedziemy między innymi: Chełm, Zamość, Przemyśl, Rzeszów, Sandomierz i Kielce.

Turystyka Zachodniopomorskie

Co kilkadziesiąt kilometrów na kursie Green Velo usytuowane są tak zwane MOR-y, czyli „miejsca obsługi rowerów” z wiatami, mapami i sanitariatami.

Nie tylko wzdłuż granicy

Nie tylko wzdłuż północno-wschodniej granicy turysta znajdzie miejsca mniej zatłoczone. Nierzadko są toż po prostu granice województw, gdzie nie znajdziemy na ogół dużych miast. Przypadkami pewno stanowić Wielkopolska i Łódzkie.

Nadal do miejsc mniej zatłoczonych, jednak za to wyjątkowo malowniczych zaliczyć można Kaszuby i strony północnej Odry.

Część z nas zabierając się w góry tworzy na myśli Tatry, chociaż według wytrawnych górskich wędrowców o dużo bardziej estetyczne są Sudety. Bieszczady więcej nie są zbyt zatłoczone, zwłaszcza u progu zimy. Przez cały rok odkładają na turystów Góry Świętokrzyskie. Niepowtarzalny klimat ruin dawnych zamków na Toru Orlich Gniazd, mający się przez małopolskie i śląskie. Takich ruin spotkamy tu co chwila kilkanaście, choć w Rodzice lub Pilicy.

Turystyka Zachodniopomorskie

Warto jednak posiadać na pomocy powiedzenie, że „pod latarnią jest powszechnie najciemniej” i wybrać się okresem w krainy wielkich metropolii. Tam i mogą nas spotkać miłe niespodzianki.

Turystyka Zachodniopomorskie

Zapraszamy do odwiedzin serwisu cieszącego się inwestowaniem w ziemię na Mazurach – zobacz również Turystyka – szlakiem miejsc mniej zatłoczonych

0 0 votes
Daj ocenę