Terapia bazalna Stargard

Terapia bazalna Stargard

1 marca, 2019 0 przez Mikołaj Online

Edukacja kobiet z prawdziwą niepełnosprawnością sprzężoną do niedawna była sytuacją marginalizowaną. W tych latach można zauważyć korzystne zmiany w obecnym zakresie. Powstaje jeszcze więcej nowych Ośrodków Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczych i metod, które odpowiadają na potrzeby rozwojowe tej grupy dzieci oraz młodzieży dzięki dobrze dobranej ofercie terapeutycznej, edukacyjnej, rehabilitacyjnej i opiekuńczej oraz dobrej infrastrukturze.

Terapia bazalna Kamień Pomorski

 

Część uczniów z okazji zdrowotnych nie może dochodzić obowiązku szkolnego na gruncie placówki oświatowej. Wówczas podopieczny otoczony jest nauczaniem indywidualnym wprowadzanym w lokalu rodzinnym. Wśród uczniów realizujących obowiązek szkolny poza metodą są dzieci wymagające stosowania metod medycznych, tj. dializowane, korzystające nadal bądź czasowo z respiratora lub/i żywienia medycznego z zastosowaniem sondy, oddychające za pomocą rurki tracheostomijnej i wymagające regularnego oczyszczania dróg oddechowych, a ponadto inni hospitalizowani pacjenci.

 


Adresaci stymulacji bazalnej

Samą z technologii terapii kobiet z prawdziwą niepełnosprawnością intelektualną, których rozwój fizyczny nie przekroczył piątego miesiąca wieku rozwojowego a poznawczy – dwunastego, jest stymulacja bazalna – koncept pedagogiczny stworzony przez prof. Andreasa Fröhlicha. Metoda stymulacji bazalnej przydatna jest zarówno w roli z dziećmi oraz młodzieżą dotkniętą wadą będącą wynikiem czynników prenatalnych i okołoporodowych, jak a z kobietami odpowiedzialnymi, które wskutek wypadku uległy poważnym uszkodzeniom neurologicznym, a również w terapii chorób neurodegeneracyjnych także do prowadzenia głowom w bycie terminalnym.
Jak wykorzystać stymulację bazalną w nauczaniu indywidualnym?

zobacz również czy anemia sierpowata jest uleczalna

Kobieta z prawdziwą niepełnosprawnością sprzężoną przenosi się przez ciało, całym sobą. Brak bycia naszego ciała, do jakiego powoduje już sześciogodzinne całkowite unieruchomienie wprowadza mężczyzny w stopień na obrzeżu snu i uważania, w jakim samoświadomość i znajomość tego, co go otacza, stopniowo zanika. Pracowanie w takim stanie może sterczeć się codziennością kobiet z odpowiednimi uszkodzeniami neurologicznymi, a w produkcie prowadzić do stagnacje i apatii. Terapia bazalna uczestniczy w doborze dobrej pracy do aktywności i spokoju, umożliwia zorganizowanie aktywności swej dziecka przez poszukiwanie możliwych budów i wskazanie właściwych materiałów, wspiera podopiecznego w kierunku realizacji podstawowych funkcji pielęgnacyjnych, modeluje sposób zabawy i powoduje na rozwój komunikacyjny i poznawczy dziecka.
Terapia bazalna a regulacja oddechu

Tym, co w terapii bazalnej przynosi uczniowi najwięcej korzyści, jest stymulacja somatyczna – zrytualizowana stymulacja dotykowa ciała i/lub twarzy, która przez pewny, przewidywalny schemat zapewnia podopiecznym poczucie bezpieczeństwa, jadąc do obniżenia napięcia mięśniowego, relaksacji i regulacji oddechu. To niesłychanie istotna strefa, zważywszy na często występującą u dzieci skoliozę kierującą do trudności oddechowych.

Źródło artykułu: Stymulacja bazalna Andreasa Fröhlicha

 

Terapia bazalna Kamień Pomorski

0 0 votes
Daj ocenę