Szalenie niebezpieczna sytuacja – jedzie na S6 pod prąd

Szalenie niebezpieczna sytuacja – jedzie na S6 pod prąd

18 listopada, 2019 0 przez Mikołaj Online

To co uwiecznił kierowca jadący od Koszalina do Kołobrzegu w sobotnie popołudnie wręcz mrozi krew w żyłach. Jadąc drogą ekspresową S6, kamera włożona w jego pojeździe zarejestrowała pojazd jadący pasami realizującymi w perspektywę Koszalina…pod prąd. Jak słyszymy, Volkswagena Polo miała prowadzić kobieta.

Szalenie niebezpieczna sytuacja – jedzie na S6 pod prąd

 

Co gorsze, w samochodzie trzymało się znajdować dziecko.

Aż że znaleźć odpowiedni przykład do tego rodzaju obrazów. Wielkim jest, że jazda pod ruch na trasie dużego stylu jest wielce niebezpieczna. Ewentualne zderzenie przy prędkościach przekraczających 100 km/h to jakby pewna śmierć, a pamiętamy że przy zderzeniu czołowym prędkości się sumują.

Inną rzeczą jest fakt wjazdu nie w tym punkcie co trzeba. Wjazd zarówno na ulicę, kiedy i tzw. „eskę”, mając ze węzłów drogowych istnieje na prawdę ciężki. Jak informuje nas asp. Tomasz Kwaśnik z kołobrzeskiej policji, za jazdę pod ruch na trasie ekspresowej grozi do 500 złotych mandatu i 6 punktów karnych. Jeżeli naruszenie zasad bezpieczeństwa było szczególnie rażące, funkcjonariusz może nałożyć nawet 100 złotych mandatu. Ma więcej możliwość zatrzymać prawo jazdy. Wtedy karę wymierzy sąd, a grzywna może zabrać do 5 000 złotych.

Jak działa asp. T. Kwaśnik, wszelkie nagrania tego typu można mówić odpowiednim jednostkom policji w ramach akcji „Stop Agresji na Ulicy”. Wszelkie nagrania można wysyłać emailem. W województwie zachodniopomorskim to: stopagresjidrogowej@zachodniopomorska.policja.gov.pl. Dużo na fakt akcji znajdziecie tutaj: http://dlakierowcow.policja.pl/dk/stop-agresji-drogowej/87103,Stop-agresji-na-drodze.html

0 0 votes
Daj ocenę