Rowery miejskie 4 generacji? Kształtują się nowe udogodnienia w trybie wypożyczania miejskich jednośladów

Rowery miejskie 4 generacji? Kształtują się nowe udogodnienia w trybie wypożyczania miejskich jednośladów

29 września, 2020 0 przez Mikołaj Online

Rowery miejskie 4 generacji? Szykują się nowe urządzenia w stylu wypożyczania miejskich jednośladów

W długich miastach tzw. 4 generacja rowerów miejskich funkcjonuje co kilka od ubiegłego roku, w Kołobrzegu jej wejście organizowane jest na drugi sezon. Co więc nazywa? Rower 4 generacji można korzystać bez tzw. stacji dokujących i trzymać tam, gdzie użytkownikowi jest wygodnie.

Poszerzenie systemu wypożyczania rowerów miejskich kojarzy się z faktem, że pod koniec listopada mija się umowa z poprzednim realizatorem projektu Kołobrzeski Rower Miejski czyli firmą Nextbike. Miasto zamierza rozpisać przetarg na wyłonienie nowego wykonawcy, który oprócz zarządzania i eksploatowania bieżącą infrastrukturą tego planu, stworzy dodatkowo system 4 generacji. Chciane jest zatem połączenie starszej oraz różnej drodze wypożyczania jednośladów. – W najbliższych dniach winno być wiadomo, jakie są możliwości – mówi nam Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy miasta.

W założeniach nowego systemu, rower wypożyczony bezstacyjnie można oddać, na jakiejś ze stref, które będą do ostatniego określone. Pozostawione jednoślady nie mogą tylko utrudniać ruchu innym użytkownikom infrastruktury drogowej. Wszystkie z ogromniejszych centrów planuje swój dopracowany system; w Poznaniu rower 4 generacji można pozostawić nawet pod domem; jeśli jest gra strefą, z konta aplikacji ściągana jest ograniczona stawka za wypożyczenie sprzętu – 5 zł. Gdy będzie w Kołobrzegu? Przekonamy się niebawem, tym wyjątkowo, że miasto, oprócz kolei w stylu wypożyczania ma także powiększyć liczbę samych stacji. Do punktu wrócimy.

0 0 votes
Daj ocenę