Poczta kurier Koszalin  zamów online

Poczta kurier Koszalin zamów online

9 października, 2019 Wyłączono przez Mikołaj Online

Z powodu rosnącego tempa życia i większej popularności transakcji przez internet, coraz częściej korzystamy z usług firm przewozowych. Istniejące na rynku usługi zachęcają nas korzystnymi cenami i szybkimi terminami dostarczenia. Nadawanie przesyłek z Poczta kurier Polanów jest naprawdę proste i naprawdę może uprościć nam życie. Co warto wiedzieć o nadawaniu przesyłek kurierem? Jakie mogą być korzyści z takiego rozwiązania? A także jakie pomyłki popełniamy przy nadawaniu przesyłek?

Poczta kurier Polanów

Małe paczki

zamów kuriera

Najczęściej wysyłane paczki, to takie o niewielkich gabarytach. Mimo że przetransportowanie ich samemu na pocztę może nie było by, aż takie trudne, jednak możliwość odbioru ich z naszego mieszkania przez pracownika firmy kurierskiej dużo ułatwia. Oszczędzimy przy tym czas a także nasze nerwy, bo czekanie w kolejkach do okienka nigdy nie było przyjemne. Wysłanie małej paczki to tylko kilka elementów, po pierwsze należy zrobić zamówienie na kuriera, spakować paczkę zgodnie z wytycznymi i poczekać aż Poczta kurier Polanów pojawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto może przyjąć od nas paczkę już tego samego dnia, jeśli zrobiliśmy zamówienie w godzinach rannych, lub dnia następnego. Ma to znaczenie zwłaszcza gdy zależy nam na przekazaniu przesyłki do adresata na czas. Zwyczajowo czas dowiezienia paczki to 24 godziny w nadchodzącym dniu pracującym.

Wysyłka w dużych ilościach

Gdy zostaliśmy małym przedsiębiorcą i wysyłamy wiele pakunków każdego miesiąca warto skorzystać z oferty wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to ograniczyć formalności. Poza tym mamy wtedy opcję dostania faktury zbiorczej na koniec okresu rozliczeniowego.

Przy nadawaniu takiej ilości pakunków na pewno zauważymy też korzyść z przejmowania ich przez kuriera prosto spod naszego mieszkania. Zaniesienie ich każdorazowo do placówki pocztowej zajęło by mnóstwo czasu a także wymagało od nas siły, zwłaszcza gdyprzesyłki dużo ważą. Ponadto cena paczek hurtowych jest niższa aniżeli opłata za każdą z przesyłek osobno. Dlatego gdy jesteśmy zmuszeni przesyłać znaczące ilości przesyłek możemy skorzystać z oferty paczek hurtowych.

Wysyłka palet

A co wtedy, gdy pakunek który chcemy nadać zajmuje naprawdę dużo miejsca oraz dużo waży? Opłacalnym wyjściem może być przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz towaru do 500 kg. Nadanie palety nie różni się zbytnio od przesłania zwykłej paczki. Tak samo musimy zrobić zamówienie, zabezpieczyć przesyłkę oraz umożliwić kurierowi odbiór. Z uwagi na wymiary pakunku musimy zapewnić dojazd dla samochodu ciężarowego do spotu składowania palety.

Warto pamiętać, że kalkulując rozmiary przesyłki oraz masę musimy wziąć pod uwagę paletę. Standardowa euro-paleta ma wagę w przybliżeniu 25 kg i liczy około 15 cm wysokości. Ponadto drewniane palety będą zwiększyć swoją masę pod działaniem wilgoci, dlatego rozsądniej jest nie przybliżać się do maksymalnej wagi pakunku. Dobierając paletę na której nadamy produkty, upewnijmy się czy jest ona w dobrym stanie. Nadgniła paleta nie może stwarzać odpowiedniego zabezpieczenia i towary na palecie mogą ucierpieć. Gdy zostanie stwierdzone, że paleta nie była sprawna w momencie wydania pakunku, możemy mieć kłopoty z otrzymaniem odszkodowania za straty.

Najczęstsze zasady przygotowywania przesyłek

Każda firma kurierska miasto może mieć własne wewnętrzne wskazówki odnośnie wymiarów, zabezpieczeń przesyłek i kontaktu z kurierem. Dlatego należy zapoznać się z nimi przed zrobieniem zamówienia. Najistotniejszą rzeczą przy przygotowywaniu paczki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Będzie to uzależnione od zawartości paczki i jej wymiarów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy okręcenie jej folią lub umocowanie towaru odpowiednimi pasami. Małe paczki z wrażliwą zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie niwelowało pojawiające się drgania. Oczywiście Poczta kurier Polanów dba by wszystkie przesyłki były transportowane z uwagą, jednak należy pamiętać, że podczas transportu nasza przesyłka może się przechylać a nawet być zgnieciona przez inne paczki.

Inną rzeczą o której sporo osób zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Polanów odbierając paczkę musi też ten list przewozowy dostać ,więc jeśli nie przygotowaliśmy go wcześniej, musimy to zrobić kiedy kurier już oczekuje. Tym samym wydłużamy czas odbioru przesyłki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że kurier nie da rady do kogoś dotrzeć. Dlatego należy myśleć nie tylko o sobie, ale także o pozostałych korzystających z oferty Poczta kurier Polanów .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę