Po co stomatolog zatruwa zęba?

Po co stomatolog zatruwa zęba?

23 stycznia, 2019 0 przez Mikołaj Online

Jeszcze do niedawna procedura zatrucia zęba była częstokroć wykonywana przy leczeniu kanałowym. Aktualnie zatruwanie zęba nie jest już wymagane do przeprowadzenia takiego leczenia.

Po co dentysta zatruwa zęba?

W niektórych sytuacjach zatrucie zęba jest obowiązkowe do przeprowadzenia endodoncji. W momencie gdy nerw zakażony jest źródłem bólu, specjalista otwiera komorę zęba i przeprowadza dewitalizację, czyli mówiąc inaczej zatrucia. Wprowadzenie specjalnej do komory zębowej powoduje obumarcie nerwów i tym samym zniwelowanie ogniska bólowego.

Kiedy zatruwa się ząb?

Ząb powinno się zatruć, ażeby pacjent nie czuł bólu podczas oczyszczania kanału. W przypadku, gdy nerw zęba jest już martwy, zatrucie jednak nie jest konieczne.

Dewitalizacja to procedura, którą przeprowadza się przy oczyszczaniu kanału, kiedy pacjent wciąż czuje ból. Jeśli znieczulenie nie daje należytych wyników do zęba wprowadzana jest trutka. Zatrucie można również przeprowadzić, gdy pacjent obawia się z jakichś względów tradycyjnego znieczulenia. Często wybierany jest ten sposób zniwelowania bólu u małych dzieci, których zęby wymagają leczenia kanałowego.

Bezpieczeństwo

Do zatrucia zęba używany jest paraformaldehyd. To toksyczna substancja i nieprzyjazna dla ludzkiego organizmu. W przypadku poprawnie wykonanego zabiegu związek chemiczny nie powinien mieć wpływu na inne części naszego ciała. Natomiast w badaniach przeprowadzonych na pacjentach obecność tej substancji jest widoczna w nerkach, płucach, węzłach chłonnych i mózgu. Szczególnie niebezpieczna jest sytuacja, kiedy trutka ta wydostanie się z wnętrza zęba i dostanie się do układu pokarmowego.https://www.ionicwhite.pl/

 

Zobacz jak można wybielić zęby bez dentysty ionic white

0 0 votes
Daj ocenę