Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

23 listopada, 2019 0 przez Mikołaj Online

Radny Prosta i Sprawiedliwości Piotr Rzepka wydał na domowym wyglądzie Fb daną o zamknięciu kołobrzeskiego oddziału PTTK. Według radnego, odpowiedzialność za obecny stan rzeczy ponosi prezydent miasta Anna Mieczkowska, która, jak robi samorządowiec, uzależniła wsparcie finansowe dla stowarzyszenia od odejścia Rzepki z klubu PiS.

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

 

„Koniec biura obsługi ruchu turystycznego, koniec bezpłatnych informacji turystycznych, koniec stażów, koniec kolonii i wycieczek PTTK. Oficjalne biuro BORT przy ul. Zwycięzców 5/1 zostało złapane i potem będzie rozwiązane” – taką wiedzę podał na domowym wyglądzie radny PiS-u. Radny podkreśla, że oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Kołobrzegu przez te 4 lata nie był wspierany przez samorząd. Zarzuca również obecnej prezydent, iż nie przekazała obiecanej wcześniej kwoty z względów politycznych. „Gdy się dowiedzieliśmy ze centrów dopuszczonych do obecnego obozu władzy wszystko było skłonne od mojej swej decyzji wyjścia z klubu radnych – po prostu zmiany barw, albo brzydko pisząc wydania się. Prezydent na gwałt potrzebowała większości bezwzględnej, aby otrzymać absolutorium. Większość została znaleziona kilkoro dni później gdzie indziej, więc ani ja, ani PTTK nie istniałoby teraz potrzebne. Za żadne korzyści absolutnie nie przejdę do zarządzającej już 13 rok Kołobrzegiem partii. Na szczęście członkowie PTTK to widzą dodatkowo nie mają mi za złe”.

Do rzeczy zwróciła się sama prezydent, która wystosowała oficjalne oświadczenie do mediów. „Nigdy nie rozmawiałam, ani nie upoważniałam nikogo do negocjacji z Radnym Piotrem Rzepką na element jego działania z klubu Prosta i Sprawiedliwości(…) Wypowiedź (Piotra Rzepki – dop.red.) jest kłamstwem” – czytamy w wysłanym do nas piśmie. Prezydent podkreśliła również, że rozważa podjecie kroków prawych „ w charakteru ochrony dobrego imienia oraz wspólnoty samorządowej”. Tłumaczy również, dlaczego oddział PTTK nie otrzymał wsparcia finansowego z samorządu. Poniżej publikujemy całe oświadczenie w sumie:

„Jako Prezydent Miasta Kołobrzeg oświadczam, że nigdy nie rozmawiałam, ani nie upoważniłam nikogo do rozmów, z Radnym Piotrem Rzepką na element jego działania z klubu radnych Prosta i Sprawiedliwości. Pan Radny – poza pierwszym spotkaniem, które sprawiłoby się w miesiącu br., nie brał wkładu w dalszych rozmowach pomiędzy zarządem PTTK, a Miastem – w historii uzyskania dofinansowania. Rozmowy z PTTK szły do celu sierpnia 2019 (spotkania odbywały się trzykrotnie w dniach 9, 14 i 21 sierpnia). Wypowiedź pana Radnego Rzepki o tym, że dofinasowanie dla PTTK było powiązane spośród jego wystąpieniem z lokalu i absolutorium jest kłamstwem. Dodam, że inny klub radnych „Nowy Kołobrzeg” stanął w miesiącu br., a sesja absolutoryjna zrobiła się 18 czerwca 2019 r. Wobec powyższych insynuacji pana Radnego poprosiłam prawników o analizę jego uwagi w charakteru ochrony mojego prawego imienia oraz wspólnoty samorządowej.

Potwierdzić mogę, że PTTK dał się do Centra o wsparcie finansowe prowadzonej przez siebie działalności. Jednak z wskazówki na fakt, iż PTTK oferuje usługi turystyczne możliwości wsparcia Towarzystwa musiały przenosić się z zachowaniem stosownych procedur. Wszelkie oferty ze karty Miasta, w ostatnim takie jak ewentualnego zakup publikacji wytwarzanych przez PTTK (mowa tutaj o kwocie 6 tysięcy złotych) nie znalazły pomocy w zarządzie oddziału PTTK. Z podobną odmową spotkała się propozycja współorganizacji przez PTTK niektórych miejskich wydarzeń. Kołobrzeski oddział PTTK był ciekawy jedynie bezpośrednim wsparciem finansowym – której Miasto z wskazówki na obowiązujące przepisy przekazać nie mogło. Dodam, że nowa propozycja PTTK, aby dotować kwotą 16.000 tysięcy złotych z poświęceniem na cztery regionalne wycieczki nie mogła zostać przez Miasto przyjęta. Zresztą rozmowy dotyczyły wsparcia kwotą 6 tysięcy złotych z poświęceniem na znaczne świadczenia na rzecz miasta dodatkowo jego mieszkańców.

Rozwiązaniem kwestii wsparcia mógłby być początek PTTK w konkursie dla organizacji pozarządowych. W moc miastach w Polsce PTTK organizuje różne doświadczenia i uzyskuje w ostatni technologia środki z budżetu – na produkcję założeń własnych gminy. W roku 2019 kołobrzeski oddział PTTK uzyskał takie wsparcie w liczbie 4700 zł na organizację wycieczki turystycznej dla kołobrzeskich seniorów. „

0 0 votes
Daj ocenę