Osoby zainteresowane będą mogły wziąć udział w szkoleniach od stycznia do lipca 2019 roku.

Osoby zainteresowane będą mogły wziąć udział w szkoleniach od stycznia do lipca 2019 roku.

20 grudnia, 2018 0 przez Mikołaj Online

Kiedy odbędzie się szkolenie? Kto będzie mógł wziąć w nich udział? Czego będzie można się tam nauczyć? Zapraszam do przeczytania artykułu w którym będą odpowiedzi.

„JA W INTERNECIE”. RUSZA PROGRAM BEZPŁATNYCH SZKOLEŃ DLA MIESZKAŃCÓW.

Wszystkie zainteresowane osoby będą miały możliwość wzięcia udziału w szkoleniu, na które serdecznie zaprasza, będzie to cykl bezpłatnych szkoleń. Osoby zainteresowane będą mogły wziąć udział w tych szkoleniach już niebawem, ponieważ już od stycznia do lipca 2019 roku odbędą się one na terenie Kołobrzegu oraz jego okolic.

Cykl bezpłatnych szkoleń ma w swoim programie określone zamiary, a mianowicie ważną informacją jest to, że jest on skierowany do osób dorosłych. Każda dorosła osoba, która zdecyduje się na udział w cyklu bezpłatnych szkoleń, będzie miał dodatkowe umiejętności, a mianowicie między innymi takie, że znacznie poprawi, a zarazem zwiększy umiejętności poruszania się w sieci, będzie również miała znaczną wiedzę na temat bezpieczeństwa w Internecie, a także wzmocnienia pozycji na rynku pracy. Dzięki tym szkoleniom mieszkańcy Kołobrzegu będą umieć korzystać z usług publicznych online, czyli nie będą musieli już wychodzić z domu do urzędów, żeby załatwić między innymi takie sprawy jak: załatwianie spraw urzędowych, składanie wniosków o dopłaty dla rolników czy 500+, ponieważ wszelkie formalności będą mogli załatwić przez internet. Ponadto dzięki tym szkoleniom będą umieć się poruszać w portalach społecznościowych takich jak na przykład Facebook i inne, a także nauczą się jak, należy wykorzystywać Internet, we własnej działalności biznesowej.

Cykl bezpłatnych szkoleń będzie obejmował następujące tematy:
– Rodzic w Internecie.
– Mój biznes w sieci.
– Moje finanse i transakcje w sieci.
– Działanie w sieciach społecznościowych.
– Tworzenie własnej strony internetowej (np. bloga).
– Rolnik w sieci.
– Kultura w sieci.

Ja w Internecie, czyli kto?
Szkolenie to jest skierowane do osób od 25 roku życia, mogą wziąć w nim udział mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego, ponadto mogą wziąć w nim udział również osoby niepełnosprawne, wykluczone elektronicznie czy bezrobotne. Ponadto jedna osoba może brać udział w jednym szkoleniu organizowanym na terenie województwa. Także takie są wytyczne w stosunku do osób, które chcą wziąć udział w cyklu bezpłatnych szkoleń.

Informacje techniczne/organizacyjne:
Oczywiście szkolenia będą w odpowiedni sposób, dostosowane do uczestników a dokładniej mówiąc do ich stopnia wiedzy. Osoby zainteresowane powinny na bieżąco śledzić stronę internetową Urzędu Miasta Kołobrzeg oraz Stowarzyszenia Sapere Aude, ponieważ to właśnie tam zostaną sukcesywnie udostępnione wszelkie informacje dotyczące szkolenia, a mianowicie będą tam zawarte takie informacje jak: terminy rekrutacji, tematy, miejsca szkoleń itp.

Uczestnicy szkolenia mogą być również przekonani o materiały szkoleniowe, ponieważ zapewni je organizator, także nie trzeba będzie niczego zakupować. Ponadto uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z cateringu, kiedy zgłodnieją lub będą się chcieli napić kawy czy herbaty, a także każdy z uczestników będzie miał do dyspozycji laptop, z którego będą mogli korzystać na czas trwania szkolenia, o te wszystkie rzeczy zadba organizator szkolenia, więc na pewno niczego nie zabraknie.
W szkoleniu będzie mogło wziąć udział maksymalnie 12 osób, liczba godzin szkoleniowych wynosi 12 w różnych konfiguracjach, ponieważ mogą to być szkolenia jednodniowe, dwudniowe, a nawet trzydniowe, tak naprawdę wszystko będzie zależało od potrzeb uczestników. Oczywiście godziny szkoleniowe również zostaną dopasowane do potrzeb uczestników, w taki sposób, aby nie kolidowały one z ich innymi obowiązkami.
Także, jeżeli są osoby zainteresowane cyklem bezpłatnych szkoleń i chciałyby się dużo więcej na ten temat dowiedzieć, a także wypełnić formularz zgłoszeniowy to należy odwiedzić stronę internetową Urzędu Miasta Kołobrzeg www.kolobrzeg.pl, zakładka ja w Internecie. Będą tam podane wszelkie informacje na ten temat, również będzie się tam znajdywał formularz zgłoszeniowy do wydrukowania.

Osoby zainteresowane, które wydrukują i wypełnią formularz zgłoszeniowy, mogą go wysłać drogą elektroniczną na adres: zgloszeniajawinternecie@um.kolobrzeg.pl. natomiast jeżeli wolą to zrobić osobiście to również mają taką możliwość, ponieważ można to zrobić, udając się osobiście, do Wydziału Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Kołobrzeg, ul. Armii Krajowej 12, pok. nr 2. Dostępny jest również telefon, na który można śmiało dzwoni i zgłaszać się 94 35 51 583.
Chętni mogą się również zgłosić poprzez Stowarzyszenie Sapere Aude działające przy Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Bibliotekę Publiczną czy Regionalne Centrum Kultury.
Także jak widać, warto wziąć udział w tym cyklu bezpłatnych szkoleń, nie tylko z tego względu, że jest ono darmowe, ale również dlatego, że można wzbogacić się o nowe umiejętności, a jak wiadomo, na naukę nigdy nie jest za późno. Dzięki temu szkoleniu w przyszłości będzie można zaoszczędzić swój cenny czas i wiele spraw będzie można załatwić właśnie poprzez Internet, a takie rozwiązanie jest znacznie wygodniejsze.

Artykuł powstał dzięki portalowi pierwsza pożyczka

0 0 votes
Daj ocenę