MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

12 grudnia, 2019 0 przez Mikołaj Online

W Zegrzu Pomorskim pod Koszalinem działa jedyna w Polsce, sezonowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Latem, śmigłowiec ratowniczy pracuje przy wypadkach na ulicach pomorskich drogach a w razie zachorowań zagrażających życiu.

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

 

Wielokrotnie przylatywał z uwagą do Kołobrzegu i okolic. Od lat wykonywane są nieskuteczne dbania o bazę całoroczną.

Gdy się okazuje, nawet baza sezonowa może uciec z Pomorza Środkowego. O sprawie pisze Głos Koszaliński. Zarządzającym lotniskiem jest dzierżawca, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego. Stowarzyszenie jest przecież likwidowane. Wypowiedzenia otrzymały wszystkie działające tam podmioty, w obecnym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Teren lotniska ma powrócić do Agencji Mienia Wojskowego, a później przejść w dłoni Ministerstwa Obrony Narodowej. Tamtejszego aeroklubu nie zostać na pokrycie kosztów połączonych z dzierżawą. Co warte podkreślenia, lądowisko w Zegrzu Pomorskim polecane jest więcej poza czasem do transportów medycznych. Czas pokaże czy uda się zachować w regionie bazę śmigłowca ratunkowego. Usługa w ostatniej historii zapowiedzieli posłowie z sektora.

0 0 votes
Daj ocenę