Mieszkanie pod inwestycję w Kołobrzegu – kawalerka czy dwupokojowe?

Mieszkanie pod inwestycję w Kołobrzegu – kawalerka czy dwupokojowe?

2 września, 2020 0 przez Mikołaj Online

Kołobrzeg to jedna z najpopularniejszych miejscowości nadmorskich w Polsce. Z tego względu wiele osób decyduje się tu inwestować w nieruchomości. W przypadku miast, które co roku odwiedza tysiące turystów, dobrym rozwiązaniem jest zakup mieszkania pod wynajem zarówno długo-, jak i krótkoterminowy. Ile w Kołobrzegu wynosi koszt takiej inwestycji?

Ceny nieruchomości

Chcąc zakupić mieszkanie pod inwestycje, najpierw trzeba zorientować się, jak w danej miejscowości kształtują się ceny. Ile zapłacimy za kawalerkę, a ile za dwupokojowe mieszkanie w Kołobrzegu?

Kołobrzeg to jedno z najdroższych miast, jeżeli chodzi o rynek nieruchomości. Średnia cena za metr kwadratowy na rynku pierwotnym wynosi tu ponad 15 000 zł. Biorąc pod uwagę, że średni metraż nieruchomości dostępnych na sprzedaż to około 43 m², średnia cena mieszkania wynosi aż 640 000 zł. Jest to więc dość spora inwestycja.

Pośród ofert deweloperów najwięcej mieszkań za metr kwadratowy kosztuje ponad 9 500 zł. Właściwie stanowią one ponad 60% wszystkich dostępnych nieruchomości z rynku pierwotnego. Skąd biorą się tak wysokie ceny? Większość nowych mieszkań budowana jest blisko morza i dedykowana pod apartamenty wakacyjne. To zdecydowanie zwiększa ich atrakcyjność, oraz co za tym idzie – wartość.

Jak ceny nieruchomości kształtują się w porównaniu do poprzednich lat? Tutaj zauważalny jest duży wzrost. Jeszcze kilka lat temu średnia cena za metr kwadratowy wynosiła około 8 000 zł.

Oferta od deweloperów

Jeśli chodzi o inwestycje deweloperskie, tych w Kołobrzegu w ostatnich latach jest coraz więcej. Aktualnie prowadzone jest tam 15 przedsięwzięć, w ramach których ma powstać około 1 100 mieszkań na sprzedaż. Część z nich została już sprzedana, ale na swojego właściciela czeka jeszcze niejeden lokal.

Kołobrzeg to idealna lokalizacja pod najem krótkoterminowy, z czym liczą się także deweloperzy. Według serwisu nieruchomości GetHome, obecnie na rynku pierwotnym znajduje się ponad 350 wolnych mieszkań 2-pokojowych, które są idealnym wyborem właśnie pod inwestycję tego typu. Nie mniejszą popularnością cieszą się także kawalerki na sprzedaż w Kołobrzegu – aktualnie (koniec sierpnia) dostępnych jest ponad 130 jednopokojowych mieszkań.

Czy Kołobrzeg się rozwija?

Osoby, które myślą o zakupie mieszkania na wynajem w Kołobrzegu zastanawiają się nad tym, czy miasto w ogóle się rozwija. Z racji, że jest to miejscowość nadmorska, inwestuje się tu głównie w turystykę. Na terenie miasta budowane są nowe pensjonaty i apartamenty wakacyjne, które zresztą znacznie podwyższają średnią cenę nieruchomości.

Jakość życia mieszkańców miasta znacznie poprawiła budowa drogi ekspresowej S6. Już od października 2019 roku mogą oni korzystać z odcinka od Kołobrzegu do Koszalina, co znacznie skraca czas przejazdu między miastami. Dla osób, które pracują w Koszalinie lub pobliskich miejscowościach jest to naprawdę duże udogodnienie.

Materiał opracowany przez eksperta portalu GetHome.pl

0 0 votes
Daj ocenę