Miejsce targowe w Kołobrzegu  remont

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

27 listopada, 2019 0 przez Mikołaj Online

Kupcy nie pogodzili się na obszar proponowany przez miasto, jako zastępczy, na okres remontu targowiska miejskiego przy ulicy Trzebiatowskiej. Magistrat chciał przenieść handlujących na ulicę Okopową, niedaleko kładki nad torami. Przeszkodą uznawał być słaby dojazd oraz brak miejsc parkingowych.

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

 

W trakcie spotkania z władzami miasta zaproponowano parking przy stadionie. Tu ścianą jest natomiast plan zagospodarowania, który uniemożliwia handel w niniejszym mieszkaniu. Chociaż urzędnicy sprawdzą lub na chyba nie da się nic w niniejszym materiale zrobić. Alternatywą uznaje żyć miejsce naprzeciw kołobrzeskiego cmentarza. Docelowo stanowi one oddane pod budowę nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wkrótce kupcy wraz z przedstawicielami mają przyjrzeć się wskazanej lokalizacji.

Dodatkowo handlujący chcieliby zmienić termin wartego 6,5 miliona remontu. Magistrat chciał rozstrzygnąć przetarg jeszcze w tymże roku, tak żeby po 4 miesiącach prac ważna było z powrotem handlować przy ulicy Trzebiatowskiej. Jednak prawdopodobne jest, że remont zacznie się dopiero jesienią. Jak radzą handlujący, to wiosna stanowi gwoli nich najtrudniejszym okresem.

Przypomnijmy: oprócz nowej dróg, na obszarze przy ul. Trzebiatowskiej, mają pojawić się także nowe pawilony handlowe, zadaszenie dla mniejszych handlarzy i oświetlenie.

0 0 votes
Daj ocenę