Miasto Kołobrzeg – czy warto wybrać to miejsce na rodzinne wakacje? Sprawdź atrakcje tej okolicy!

Miasto Kołobrzeg – czy warto wybrać to miejsce na rodzinne wakacje? Sprawdź atrakcje tej okolicy!

25 stycznia, 2019 0 przez Mikołaj Online

Miasto Kołobrzeg – czy warto wybrać to miejsce na rodzinne wakacje? Sprawdź atrakcje tej okolicy! Miasto Kołobrzeg zlokalizowane w północnej części województwa zachodniopomorskiego u ujścia rzeki Parsęty to jedna z częściej wybieranych lokalizacji, jeśli chodzi o wakacyjne wyjazdy Polaków. Z pewnością o wyborze Kołobrzegu decyduje moc atrakcji w tej okolicy, ale także bardzo dogodne połączenia komunikacyjne z całą Polską.

Miasto Kołobrzeg

Miasto Kołobrzeg posiada bowiem stację PKP, liczne przystanki autobusowe i dobre połączenie z krajowymi drogami. Z pewnością będzie to udane miejsce na zorganizowanie rodzinnych wczasów i odpoczynek od zgiełku. W czasie sezonu letniego na ulicach Kołobrzegu pojawia się wiele straganów, smażalni ryb, dmuchanych atrakcji dla dzieci. Nawet podczas niepogody, w tym miejscu będziemy mieli co robić.

Miasto Kołobrzeg – atrakcje
Kołobrzeg jest sporym miastem, dlatego atrakcji tu nie brakuje. Coś dla siebie znajdą najmłodsi, a także miłośnicy aktywnego odpoczynku czy osoby szukające wytchnienia na łonie przyrody. Miasto Kołobrzeg to idealne miejsce na wczasy. Wśród atrakcji których nie można przegapić, należy wymienić latarnię morską w Kołobrzegu, port morski oraz 220-metrowe molo. Miłośnicy zabytków powinni skierować swoje kroki do gotyckiej Bazyliki Mariackiej oraz Baszty Lontowej. Jeśli udamy się do centrum miasta to zobaczymy jak pięknie prezentuje się neogotycki ratusz oraz otaczające rynek XIX-wieczne kamienice. Miasto Kołobrzeg z racji swej bogatej historii oferuje wiele ciekawych muzeów – każdy powinien zobaczyć wystawę w Muzeum Miasta Kołobrzeg, Muzeum Oręża Polskiego czy wystawę prezentowaną w miejskim ratuszu.

Miłośnicy przyrody z pewnością będą zachwyceni atrakcjami Kołobrzegu. Miłośnicy pieszych oraz rowerowych wycieczek na łonie przyrody powinni zobaczyć zlokalizowany pod miastem Ekopark Wschodni ze słonawymi torfowiskami oraz siedliskami wielu gatunków ptaków. Ciekawym miejscem spacerowym może okazać się także Park im. Stefana Żeromskiego, ciągnący się wzdłuż wybrzeża. Ciekawym miejscem jest także kołobrzeski bindaż.

Atrakcje dla rodzin z dziećmi z całą pewnością zapewni Muzeum Figur Woskowych w Kołobrzegu, a także Aquapark czy Muzeum 6D. W Kołobrzegu i jego okolicy nie brakuje także parku linowego, w sezonie dzieci mogą poszaleć w Western Parku. Ciekawostką dla maluchów jest Muzeum Myszy, gdzie można podziwiać najróżniejsze gatunki myszy, od karłowatych po całkowicie bezwłose. Podczas niepogody rodziny z dziećmi kierują swoje kroki do kołobrzeskiego oceanarium z żywymi okazami żarłaczy, muren czy piranii.

Dojazd do Kołobrzegu
Jak już wspomniano, Kołobrzeg jest chętnie wybierany przez Polaków na miejsce odpoczynku właśnie z powodu dobrego skomunikowania z innymi regionami kraju. Miasto Kołobrzeg zlokalizowane jest przy drodze krajowej nr 11 (Kołobrzeg – Bytom) oraz dwóch drogach wojewódzkich (Kołobrzeg-Wałcz i Kołobrzeg-Międzyzdroje). Na terenie samego miasta można się łatwo poruszać przy wykorzystaniu komunikacji miejskiej – na terenie Kołobrzegu znajdują się 144 przystanki. W sezonie letnim wiele polskich miast jest połączonych z Kołobrzegiem autobusowymi liniami dalekobieżnymi, ale kłopotu nie sprawia także dojazd busami i autobusami podmiejskimi do miejscowości takich jak Dziwnówek, Dźwirzyno, Grzybowo czy Ustronie Morskie.

Miasto Kołobrzeg posiada również dworzec kolejowy, który jest w wielu przypadkach przystankiem końcowym pociągów zmierzających na wybrzeże. Szczególnie w sezonie letnim kursują tu dalekobieżne pociągi obsługiwane przez PKP Intercity. Od 2016 roku do Kołobrzegu dojeżdża nawet skład Pendolino Kołobrzeg, któremu wydłużono pierwotną trasę, prowadzącą do Gdyni. Orientacyjny czas dojazdu z Krakowa to 8,30 godziny, z Warszawy 6 godzin. Niestety, wiele kursujących w sezonie pociągów wybiera trasy objazdowe, przez co podróż do Kołobrzegu wydłuża się nawet do 12-14 godzin!

miasto Kołobrzeg

miasto Kołobrzeg

Od 2012 roku sezonowo działa lotnisko Kołobrzeg-Bagicz zlokalizowane 8 kilometrów pod miastem. Obsługuje ono ruch turystyczny oraz czarterowy niewielkich samolotów, mogących pomieścić na pokładzie maksymalnie 20 pasażerów.

Noclegi w Kołobrzegu
Miasto Kołobrzeg posiada bardzo rozbudowaną infrastrukturę turystyczną, wśród których dominują obiekty sezonowe, nie brakuje jednak również noclegów całorocznych. Najtańsze kwatery można znaleźć już od 20 złotych za dobę. Warto jednak brać pod uwagę lokalizację, ponieważ Kołobrzeg jest sporym miastem. Największym zainteresowaniem cieszą się ośrodki wypoczynkowe, kwatery prywatne i campingi zlokalizowane w pierwszej lub drugiej linii brzegowej. Miasto Kołobrzeg oferuje także wiele noclegów możliwych do zarezerwowania poprzez Booking.com – są to oferty skierowane do bardziej wymagających klientów, którzy szukają noclegów pracowniczych lub biznesowych, rzadziej wypoczynkowych. Na nieco niższe ceny można liczyć w znajdujących się wokół Kołobrzegu mniejszych wioskach rybackich, które w sezonie tętnią życiem i chętnie przyjmują turystów. Łatwy dojazd do centrum Kołobrzegu sprawia, że nawet rodziny be samochodu poradzą sobie z organizacją pobytu.

0 0 votes
Daj ocenę