Korupcja polityczna w Radzie Miasta Kołobrzeg?

Korupcja polityczna w Radzie Miasta Kołobrzeg?

20 listopada, 2019 0 przez Mikołaj Online

Radny Piotr Rzepka na swoim wyglądu na portalu społecznościowym napisał o własne rezygnacji ze Stowarzyszenia Rybacka Lokalna Grupa Działania „Morze i Parsęta”. Przy okazji opisał kulisy innych działań. Nie udało nam się z nim skontaktować. Ponadto nie mamy komentarza rzecznika prasowego Anny Mieczkowskiej.

Korupcja polityczna w Radzie Miasta Kołobrzeg?

 

„Na postawie § 11, pkt. 2 statutu organizacji dziś złożyłem rezygnację z uczestnictwa w Stowarzyszenie Rybacka Lokalna Grupa Działania ,, Morze i Parseta”. W mojej opinii upolitycznienie stowarzyszenia zwłaszcza, jeżeli należy o osoby funkcyjne oraz większość jednego obozu, która się zarysowuje ale po zajrzeniu na listę członków, odbiera wszystkie ofert na tak potrzebne w mojej opinii zmiany osobiste w Zarządzie.

W kontakcie z powyższym nie widzę możliwości dalszego członkostwa kiedy i jedynej współpracy. Informuję, że w agencji nie reprezentowałem Rady Miasta Kołobrzeg. Ponadto informuję, że z początku br. nie stanowię w Zarządzie PTTK o. im. Jana Frankowskiego w Kołobrzegu (która jest członkiem SRLGDMiP), w kontakcie z czym PTTK na ważnych zebraniach grupy reprezentuje obecnie wybrany Zarząd.

Dziękuję za dotychczasową paroletnią zgodność z SRLGDMiP, w obecnym propozycję prezentowania w niej PTTK.

Przypominając o PTTK nie mogę sobie odmówić poinformowania, iż kołobrzeski oddział PTTK właśnie został zamknięty. Koniec biura obsługi ruchu turystycznego, koniec bezpłatnych informacji turystycznych, koniec stażów, koniec kolonii i wycieczek PTTK. Oficjalne biuro BORT przy ul. Zwycięzców 5/1 zostało zawarte i niedługo będzie rozwiązane.

W wielu miastach w Polsce oddziały PTTK są dofinansowywane przez samorządy. Pełnią szczególnie ważne role i w bliskim końcu są już tradycją. Kołobrzeski oddział stanowił jedną z najdalszych organizacji w mieście (zał. r. 1947). Niestety przez lata nie widzieli tego polscy włodarze. PTTK z centrum nie dostawał nic. 14 maja br. wziąłem start w spotkaniu z Prezydentem Miasta Anną Mieczkowską, na jakim to udało się wynegocjować środki z budżetu miasta na wsparcie oddziałku. 6 tys. zł w 2019 r. oraz 12 tys. zł w 2020 r. Następnie Prezes Zarządu PTTK dokonał ustaleń z Z-ca Prezydenta i ustalono wstępnie wycieczki na ilość 15 tys. zł na których 9 tys. zł to koszta a 6 tys. zł było dostać samo PTTK.

Właśnie tak się nie stało. Kiedy się dowiedzieliśmy ze centrów zbliżonych do ważnego obozu władzy wszystko było uzależnione z mojej własnej decyzji działania z klubu radnych – po prostu zmiany barw, albo brzydko pisząc sprzedania się. Prezydent na gwałt potrzebowała większości bezwzględnej, aby uzyskać absolutorium. Większość została znaleziona kilkoro dni później gdzie indziej, więc ani ja, ani PTTK nie istniałoby już potrzebne. Za żadne korzyści nigdy nie przejdę do prowadzącej już 13 rok Kołobrzegiem partii. Na wesele członkowie PTTK to tłumaczą również nie mają mi za złe.

Platformie Obywatelskiej kiedy i jedynej Pani Prezydent należą się gratulację! Dzięki wam a właściwie braku waszej pomocy pomimo ofert na swoich oczach upada PTTK. Mam okazję, że ludzie was za to zdadzą”.

0 0 votes
Daj ocenę