Kołobrzeg może stracić 30 mln.

Kołobrzeg może stracić 30 mln.

23 listopada, 2019 0 przez Mikołaj Online

Likwidacja opłaty uzdrowiskowej byłaby razem w budżet Kołobrzegu. O ministerialnych planach likwidacji poinformowała Anna Mieczkowska na piątkowej konferencji prasowej. Jak podkreślała prezydent Kołobrzegu, wszyscy miejscy radni są zgodni co do ostatniego, że cena uzdrowiskowa powinna stać utrzymana.

Kołobrzeg może stracić 30 mln

Dzięki niej przyszłoroczny budżet miasta jest w stanie uzyskać około 30 milionów złotych. Jak podkreślała A. Mieczkowska, to końcu samo ile ma subwencja oświatowa czy wartość miejskich inwestycji. Opłata uzdrowiskowa i własna miałyby stać zastąpione przez opłatę turystyczną. Ta dochodziła do Centralnego Funduszu Promocji Turystyki, gdzie występował podział pieniędzy. Tutaj pojawiają się obawy władz Kołobrzegu. Chodzi o to, że dotychczasowa opłata uzdrowiskowa trafiała z powrotem do 45 gmin uzdrowiskowych. Jak dawane byłyby pieniądze z C.F.P.T.? Tego nie wiadomo.

Jak podkreślała prezydent Kołobrzegu, temat zniesienia opłaty uzdrowiskowej nie był konsultowany z samorządami. Wyraziła i chęć rozmów z parlamentarzystami naszego regionu wszystkich możliwości. Dlaczego wartość istnieje naprawdę ważna dla Kołobrzegu? Na gminy uzdrowiskowe montowany jest szereg obostrzeń. W samym Kołobrzegu, strefa Natomiast toż pewna czwarta powierzchni miasta, na której nie można umieścić żadnego przemysłu. To dodatkowo obostrzenia dotyczące środowiska i lżejszy wpływ z podatku od nieruchomości. Opłata uzdrowiskowa miała rekompensować wszystkie te obrazy. Jeśli pieniądze z pierwszego funduszu zostaną oddane na co innego, mocno ucierpi budżet Kołobrzegu także innych polskich uzdrowisk. Na razie to wówczas projekt. Który będzie dalszy stan tego zapisu tzw. Białej Księgi, będziemy szkolić na bieżąco.

zobacz również chodzik 2 w 1

0 0 votes
Daj ocenę