Kino w Kołobrzegu, czyli gdzie można obejrzeć dobry film w pięknej scenerii kołobrzeskiego miasta?

Kino w Kołobrzegu, czyli gdzie można obejrzeć dobry film w pięknej scenerii kołobrzeskiego miasta?

21 stycznia, 2019 0 przez Mikołaj Online

Kino w Kołobrzegu, czyli gdzie można obejrzeć dobry film w pięknej scenerii kołobrzeskiego miasta?

Kino w Kołobrzegu

Kołobrzeg to znane wśród turystów miasto, które według danych z 2014 roku posiada ponad 46 tysięcy stałych mieszkańców. W okresie letnim, w szczególności od połowy czerwca do końca sierpnia liczba turystów przybywających do Kołobrzegu i okolicy potrafi podwoić tę liczbę. Kino Kołobrzeg to miejsce, gdzie wypoczynek i relaks od codzienności znajdą mieszkańcy oraz turyści – warto wiedzieć, gdzie można obejrzeć dobry film w tej okolicy i czy dla miłośników kina w Kołobrzegu organizowane są jakieś promocje.

Kino Wybrzeże w Kołobrzegu

Najpopularniejsze i najbardziej znane kino Kołobrzeg to po prostu Kino Wybrzeże. Chyba każdy mieszkaniec kojarzy, gdzie się ono znajduje. Seanse można podziwiać przy ulicy Łopuskiego 24. Sale kinowe zostały niedawno wyremontowane, otrzymały nowoczesne i bardzo wygodne fotele. Kino jest przystosowane do wyświetlania filmów 3D, dzięki czemu każdy znajdzie tu coś dla siebie. W tygodniu seanse filmowe rozpoczynają się w godzinach popołudniowych, w weekendy filmy grane są cały dzień. Kino Wybrzeże w Kołobrzegu posiada ofertę na zapytanie kierowaną dla grup zorganizowanych, ale specjalizuje się w obsłudze klientów indywidualnych. Kino Kołobrzeg oferuje następujące ceny biletów:

Seanse 2D – bilet normalny w cenie 16 złotych, ulgowy w cenie 14 złotych, seniorski 12 złotych, dziecięcy 10 złotych .
Seanse 3D – bilet normalny w cenie 18 złotych, ulgowy w cenie 15 złotych, seniorski 12 złotych, dziecięcy 10 złotych .

Kino w RCK Kołobrzeg
Dla klientów poszukujących mniej komercyjnej oferty kinowej, ciekawą propozycją może być kino zlokalizowane w Regionalnym Centrum Kultury przy ulicy Solnej 1. Tego typu kino Kołobrzeg to właściwie seanse emitowane dla zainteresowanych tematyką filmową. Nie ma tu specjalnie przystosowanych sal kinowych, jednak powrót do klasycznych tytułów w dobrej atmosferze zawsze znajduje wielu zwolenników. Przy RCK działa Dyskusyjny Klub Filmowy i organizowane są imprezy cykliczne, jak choćby Poranki Młodego Widza. Każdego miesiąca emitowanych jest co najmniej kilka tytułów filmów nawiązujących do klasyki – zwykle są to znane i cenione tytuły, do których można wracać dziesiątki razy. Seanse odbywają się w Sali Widowiskowej RCK, a tego typu kino Kołobrzeg oferuje bilety dla wszystkich w cenie zaledwie 10 złotych.

Kino Kołobrzeg – 8D Cinema
Kolejna odsłona Kina Kołobrzeg to propozycja skierowana do najmłodszych oraz osób poszukujących nietuzinkowej, rodzinnej rozrywki. Kino 8D Cinema działa w Kołobrzegu przy ul. Marii Rodziewiczówny 15. Cena seansu to 15 złotych za osobę, natomiast emitowanie filmu trwa około 15 minut. Jest to całkiem nowe spojrzenie na kino – w repertuarze znajdują się krótkie filmy, przy których widz ma możliwość skorzystania z 8 efektów specjalnych! Jest to nawiew powietrza, dotyk, efekt myszy, falowanie, pochylanie, podnoszenie opadanie foteli. Oglądający odczuwa lasery, zmianę temperatury, bańki mydlane, ciepło bijące od ognia, wiatr, wibrację czy różnego rodzaju zapachy. Takich doświadczeń nie daje żadne inne kino – co ważne, Cinema 8D funkcjonuje zarówno w sezonie letnim, jak i poza nim. Kino Kołobrzeg 8D Cinema oferuje aż 12 sal kinowych z ekranem o przekątnej 180 stopni, emitując filmu z obrazem 3D i dźwiękiem w technologii Digital Surround. Dynamiczne fotele poruszają się zgodnie ze scenariuszem filmowym, dlatego jest to jedyne tego typu miejsce w całym Kołobrzegu, a nawet w jego okolicy.

Kino w okolicy Kołobrzegu
Kino Kołobrzeg to nie jedyna oferta, z którą mogą mieć do czynienia mieszkańcy Kołobrzegu i okolic miasta. Jeśli w repertuarze brakuje jakiegoś filmu, zawsze można udać się do niedalekiego Koszalina, gdzie zlokalizowane jest duże Multikino Koszalin. Kino ma 6 sal i jest zlokalizowane na I piętrze Centrum Handlowego Atrium – łącznie może pomieścić aż 925 osób, z czego w największej Sali zmieści się ponad 200 osób! W obiekcie można wykupić bilety do strefy z fotelami VIP, funkcjonują też kasy biletowe na miejscu, Cavablanca oraz Popcorn Bar. Dla klientów Kino Kołobrzeg oferuje darmowy parking, w tym nowość – dodatkowe miejsca dedykowane dla kobiet ciężarnych. Multikino Koszalin oferuje możliwość zakupu biletów także przez Internet oraz dokonania wcześniejszej rezerwacji wybranych miejsc poprzez stronę www. Wystarczy odebrać rezerwację 15 minut przed seansem.

W Multikinie Koszalin można znaleźć wszelkie nowości, których może zabraknąć w innych kinach w okolicy, dodatkowo Multikino oferuje bardzo dużą różnorodność godzin seansów filmowych. cennik kina zależy od wybranego dnia, godziny seansu i emitowanego filmu – można pobrać go ze strony Multikina Koszalin.

 

0 0 votes
Daj ocenę