Gdzie trafią handlarze z targowiska w Kołobrzegu ?

Gdzie trafią handlarze z targowiska w Kołobrzegu ?

21 listopada, 2019 1 przez Mikołaj Online

Jeszcze w tymże roku kołobrzeski magistrat ma rozstrzygnąć przetarg na zmianę targowiska miejskiego przy ul. Trzebiatowskiej. Handlujący tam kupcy mają zostać przeniesieni na drogę Okopową.

Gdzie trafią handlarze z targowiska w Kołobrzegu ?

 

Po wielu perypetiach, związanymi często z ogromnym kosztorysem planowanej inwestycji, remont targowiska stoi się coraz bardziej praktyczny. Prace biorą się rozpocząć coraz w tymże roku. Oprócz nowej drogi, na targu przy ul. Trzebiatowskiej, mają pojawić się także nowe pawilony handlowe, zadaszenie dla mniejszych handlarzy i oświetlenie.

Zakładamy, że prace powinny potrwać około 4 miesięcy – mówi Michał Kujaczyński, rzecznik Urzędu Miasta. Nazywa to, że nowe targowisko byłoby chętne na wiosnę następnego roku.

W trakcie trwania remontu kołobrzescy kupcy uznają być przeniesieni na ul. Okopową. Nie spróbował się pierwotny pomysł czasowego handlu na parkingu przy Trzebiatowskiej. Plac przy targowisku, należący do spółki Orlen, wymagałby bowiem kosztownego przygotowania nawierzchni. Urzędnicy zapowiadają spotkanie z kupcami w obecnej sytuacji.

 

Zobacz również Wydarzenia Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę