Endometrioza Lekarz Piława Górna

Endometrioza Lekarz Piława Górna

28 kwietnia, 2020 0 przez Mikołaj Online

Endometrioza to niesamowita choroba, która dotyka jedynie kobiety. A dzięki rozwojowi medycyny i myśli lekarze wiedzą coraz więcej na jej element. I tylko geneza schorzenia nadal stanowi obiekt badań, leczenie endometriozy stoi się coraz dużo aktywne.

Endometrioza Lekarz Trzebnica

Co zatem stanowi endometrioza?

O endometriozie mówimy wtedy, gdy endometrium – tkanka wybierająca się bezpośrednio w macicy – zostaje znaleziona w tamtych dziedzinach organizmu Pacjentki. Przeważnie są to jajniki, jajowody czy okolice układu moczowego, jednak medycyna wie te przypadki, w których endometrium było położone np. w wątrobie, a nawet mózgu. Endometrium bez sensu na teren występowania realizuje przez wszystkie poziomy rozwoju – narastania, złuszczania się i obumierania. Tkanki dostające się w macicy w ubiegłej porze są usuwane z ciała kobiety wraz z krwią miesiączkową. Te ulokowane w tamtych dziedzinach organizmu nie mają takiej możliwości i myśli do tzw. miesiączkowania wstecznego. To z kolei jest przyczyną powstawania zrostów, ognisk endometrialnych, dolegliwości bólowych, a także bezpłodności. W minionych latach specjaliści i dopatrują się w endometriozie przyczyn powstawania niektórych typów nowotworów. Leczenie endometriozy jest procesem trudnym, czasochłonnym, a ze powodu na zabieg danych dotyczących podłoża jej wynikania, nie istnieje skuteczny preparat na ostatnie schorzenie. W układu z obecnym terapia endometriozy obejmuje leczenie objawowe i łagodzenie dolegliwości bólowych.

Endometrioza Lekarz Trzebnica

Endometrioza a nowotwór

Wiele Pacjentek zastanawia się czy endometrioza jest nowotworem. Dr Piotr Rubisz z Medicus Clinic potwierdza te podejrzenia. „Endometrioza jest nowotworem o łagodnym przebiegu. Nie jest ostatnie choroba złośliwa. Jednakże jej wzrost kliniczny istnieje taki, jak choroby nowotworowej złośliwej” – mówi w jednym z artykułów widocznych na kanale YT kliniki. Tkanka endometrium zlokalizowana poza jamą macicy, ma nowego typu zgrubienia i guzy zbliżone swoimi stronami do guzów nowotworowych. Przyczyn powstawania zarówno nowotworów, jaki również wad endometrium, upatruje się między drugimi w nieprawidłowo funkcjonującym organizmie immunologicznym oraz uwarunkowaniach genetycznych.

Endometrioza Lekarz Trzebnica

Klinika leczenia endometriozy

Przy wrocławskim Medicus Clinic powstała klinika leczenia endometriozy, w której nad kuracją schorzenia pracują najlepsi fachowcy z endometriozy. Nowocześnie wyposażone sale diagnostyczno-zabiegowe umożliwiają wykonanie wszystkich niezbędnych doświadczeń w przyjemnych dla Pacjentki warunkach.

Endometrioza Lekarz Trzebnica

Specjaliści z leczenie endometriozy – metody terapii

W klinice leczenia endometriozy lekarze stosują różne formy leczenia, nierzadka łącząc je ze sobą, w końca otrzymania jak najwspanialszego efektu kuracji. Pacjentki przedstawiające się do Medicus Clinic zostają otoczone najlepszą opieką, w ostatnim więcej dietetyka, jaki w oparciu o upodobania smakowe oraz alergie Pacjentki, układa specjalistyczny jadłospis. Odpowiednia dieta pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz zredukować wielkość ognisk endometriozy. I zwraca się terapię farmakologiczną, która także działa w bitwie z bólem, a w sukcesach bardzo zaawansowanej endometriozy, zaleca się leczenie operacyjne.

Endometrioza Lekarz Trzebnica

Ponieważ endometrioza jest chorobą nieuleczalną, pacjentki, które wchodzą do kliniki leczenia endometriozy w Medicus Clinic są pod kontrolą lekarzy do końca naszego działania. Tylko dzięki kompleksowemu, spersonalizowanemu i regularnemu leczeniu, istnieje nadzieja na zredukowanie lub całkowite wyeliminowanie dolegliwości powiązanych z endometriozą.

zobacz również Endometrioza a nowotwór – poznaj opinię eksperta.

0 0 votes
Daj ocenę