Doradztwo podatkowe Chojna

Doradztwo podatkowe Chojna

1 marca, 2019 0 przez Mikołaj Online

Oto kolejny z linii artykułów dotyczących zmian w naszym prawie w 2019 roku. Prawnicy powinni być zainteresowani, gdyż zmiany dotyczą wielu płaszczyzn życia społecznego, ekonomii, biznesu, finansów oraz ochrony zdrowia i nauki. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Doradztwo podatkowe Nowogard

Nowości w prawie w 2019 roku!

aasa dla biznesu

aasa dla biznesu

Opodatkowanie bitcoinów

Bitcoiny to jakieś z powszechnie używanych walut internetowych. Bawią się one szerokim zainteresowaniem. Nie od stycznia 2019 roku zmieniły się diametralnie prawdy ich opodatkowania. Ministerstwo Finansów chciało skutecznie uatrakcyjnić rynek wirtualnych walut w Polsce. Eksperci są zgodni, co do tego, że większość kolei jest niekorzystna.

Ustawa e-PIT

Nowa usługa e-PIT sprawia, że niewskazane będzie obecnie składanie corocznych deklaracji w Urzędzie Skarbowym. Już w wczesnym roku z ostatniego ułatwienia jest zastosować ponad 4 miliony polaków. Nie więcej akcji będą krótki firmy. Korygowanie oświadczenia może ściągać kontrolę.

Zobacz również  pierwsza pożyczka

Nowe zasady kontroli i prowadzenie firmy

Zmiany, które znalazły się w uchwale o Krajowej Administracji Skarbowej, wprowadzają pewne zasady kontroli na legitymację. Bardzo prosto będzie sprawdzić danego podatnika pod jego nieobecność. Nowelizacja przepisów została już podpisana.

Exit tax a raty

Podatnicy, którzy od tamtego roku są przenieść swój skarb do zupełnie nowego państwa, będą musiały opłacić podatek o firmie exit tax. Dla grupy osób będzie on tworzył 19%. Dodatkowe koszty poniosą również osoby fizyczne, chociaż przepisy Unii Europejskiej tego nie wymagają. Możliwy będzie zwrot podatku oraz rozłożenie na części.

Zwrot wpłaconego podatku

Zmieniły się równie zasady płacenia podatku u źródła. Nowelizacja ustawy może dotknąć jego zwrotu. Każdy podatnik będzie musiał spełnić kilka innych obowiązków oraz zapewnić dodatkowe, uzupełnione wcześniej dokumenty.

Największym kłopotem w tym sukcesu może pokazać się skompletowanie i dostarczenie dokumentacji, która mieć musi certyfikat rezydencji podatnika oraz dokumentację dotyczą wszystkich przelewów bankowych wraz z dokumentacją dotyczącą wypłaty należności.
Wyższe kary fiskusa

Maksymalna kara za wykroczenie skarbowe mieć będzie 21 milionów złotych. Najniższa kara, dotycząca wykroczenia będzie miała 225 zł. Wzrost kar uzależniony jest z wprowadzeniem wyższego wynagrodzenia. Podczas nakładania kary uznaje się możliwości materialne rodziny oraz status majątkowy.
Sprzedaż samochodu

Warto mieć, że sprzedaż samochodu będzie nieco opłacalna dodatkowo. W roku 2019 zamieniły się przepisy dotyczące wykorzystywania samochodu na firmę. Że będzie odliczyć ich całość w PIT. Że dużą stracą ponad ci przedsiębiorcy, którzy będą chcieli sprzedać samochód lub całą flotę.
Wyższe kwoty ZUS

Składniki ZUS dla osób zakładających działalność gospodarczą mocno wzrosną. Wysokości składek ma wzrosnąć o jakiś 100 zł. Całość przekroczy z pewnością 1300 zł.
Nowa pensja minimalna

Minimalna stawka wynagrodzenia w 2019 roku wyniesie 2250 zł brutto. Na dłoń będzie obecne trochę ponad 1600 zł. Minimalna godzinowa cena to 14,70 brutto. Pamięta to wpływ na morze świadczeń, jakie w roku bieżącym będzie trzeba zdać na nowo.

Źródło artykułu Zmiany w prawie w 2019 roku

Doradztwo podatkowe Nowogard

0 0 votes
Daj ocenę