Domy na wynajem, dla tych, którzy korzystają, przecież nie mają sile kredytowej. Zmiany w budów nowego umieszcza na Witkowicach

Domy na wynajem, dla tych, którzy korzystają, przecież nie mają sile kredytowej. Zmiany w budów nowego umieszcza na Witkowicach

28 września, 2020 0 przez Mikołaj Online

Domy na wynajem, dla tych, którzy korzystają, a nie mają sile kredytowej. Koleje w nauce nowego osiedla na Witkowicach

Nie 11, a 10 bloków, głównie z mieszkaniami na wynajem dla tych mieszkańców, którzy choć zarabiają, nie mają sile kredytowej, która pozwoli na zakup własnego domu – to ważna nowość w realizacji miejskiego osiedla na Witkowicach. Za chwilę rusza przetarg na wyłonienie realizatora w układzie „zaprojektuj i zrób”.

Najpierw, o czym już pisaliśmy, magistrat przygotował projekt uchwały, która pozwoli na wyciągnięcie, podczas najbliższej sesji Rady Miasta, 2,62 – hektarowej działki dla Kołobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. To konieczna formalność, która pozwoli na podjęcie inwestycji. Na bardzo przygotowanej konferencji, prezydent Anna Mieczkowska tłumaczyła, dlaczego miasto odkłada na lokale na wynajem. – Bo takie inwestycje zatrzymają odpływ mieszkańców, zwłaszcza młodych, ponieważ budują majątek miasta a ponadto aktywizują działalność deweloperską, a tą skierowaną do mieszkańców – wyliczała urzędniczka.

Jak tworzy robić nowe osiedle? O tym, podczas briefingu mówił Robert Cieciora, prezes KTBS-ów; – Ponad 5600 m2 przestrzeni użytkowej, mieszkania modułowe, co będzie nam szło na przykład na ich wiązanie, gdy będzie zapotrzebowanie na ważniejsze lokale – wyjaśniał Cieciora. Co istotne inwestycja planuje żyć ponad zdrowa i nowa, a dzięki pomniejszeniu projektu o pewien blok mieszkalny, znajdzie się tutaj większa przestrzeń rekreacyjna, czyli plac zabaw, mini boisko czy siłownia zewnętrzna.

Cywilizacja nie ma również gotowego regulaminu, który m.in. sprecyzuje grupę docelową mieszkańców, która takie lokale będzie potrafiła wynająć. Koszt czynszu został zobaczony na 27 zł za metr, jednak wynajmujący zapłacą mniej. – Wartość będzie stanowił magistrat, który te lokale od KTBS-u wynajmie – mówi, w konwersacji z naszym portalem, rzecznik Michał Kujaczyński.

0 0 votes
Daj ocenę