„CHWILA NA MYŚLI I ROZLICZENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

„CHWILA NA MYŚLI I ROZLICZENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

14 marca, 2020 0 przez Mikołaj Online

„PORA NA REFLEKSJE I ZŁOŻENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Sprawa urlopowego wyjazdu Artura Wasiewskiego, szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego, wzbudziła ogromne kontrowersje. W piątek na badania dziennikarzy w niniejszej potrzebie odpowiadała prezydent Anna Mieczkowska.

Najpierw jednak, podczas specjalnej konferencji, prezydent świadczyła o przygotowaniach miasta na najszybsze dni oraz bezpieczeństwu mieszkańców w roli dostaw wody, energii, ciepła. Mieczkowska mówiła też o szukaniu doskonałych rozwiązań dotyczących sytuacji dzieci oraz młodzieży, które od poniedziałku nie będą należeć do grup. – Musimy zadbać o to, aby uczniowie byli pewni. Stąd i planujemy wzmożone kontrole straży miejskiej i władzy w współczesnych miejscach, w których potrafią składać się młodzi ludzie. Wszystko po to, aby nie zwiększać ryzyka zarażenia – mówiła urzędniczka.

Podczas rozmowy pojawiła się również kwestia przyjazdów niemieckich turystów do miasta. – Dzisiaj wystosowałam pismo do wojewody, jak nastawień do migracji postaci z drugich państw, często tych państw w których stwierdzono ogniska choroby. Jesteśmy w ciągłym związku z dziedziną turystyczną – mówiła prezydent.

Pytania dziennikarzy, po dokonaniu konferencji, dotyczyły głównie wyjazdu urlopowego szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego Artura Wasiewskiego. Przypomnijmy: trzy dni temu, urzędnik wyleciał, w ramach urlopu, do Egiptu. Dziennikarze prosili nie tylko o to, czyli jego nieobecność nie wpłynie na uszkodzenie działań sztabu, lecz również o ocenę moralną takiego podejścia. – Na myśl i rozliczenia przyjdzie czas, natomiast pozwólcie mi państwo obecnie na nowe reagowanie, planowanie, zapobieganie, ustalanie priorytetów – mówiła urzędniczka. Prezydent poinformowała również, że po powrocie z Egiptu, Wasiewski będzie wymagał przejść dwutygodniową kwarantannę.

0 0 votes
Daj ocenę