Baner ma zniknąć z budynku Miasta Kołobrzeg

Baner ma zniknąć z budynku Miasta Kołobrzeg

22 listopada, 2019 0 przez Mikołaj Online

Ogromny plakat reklamujący Kartę Mieszkańca, który zawisł na budynku Urzędu Miasta, ma stać sfotografowany w najpodobniejszą sobotę.

Baner ma zniknąć z budynku Miasta Kołobrzeg

Tym jedynym zniknie problem powiązany z brakiem krzyża na banerze. Przypominamy; o krzyż na banerze upomniały się środowiska katolickie. Zdaniem tych osób, pozbawiona tego znaku katedra jest „obrazem nieprawdziwym i wypaczonym”. Grafika na reklamie Karty Mieszkańca wzbudzała kontrowersje przede każdym ze względu na własną pozycja.

– Wydobywa się tam realistyczne odwzorowanie bazyliki natomiast tenże krzyż powinien się tam pojawić, tak jak wybiera się w rzeczywistości na katedrze – mówiła w polemice z własnym portalem Katarzyna Paciorkowska, prezes Akcji Katolickiej. Do magistratu wpłynęło również, zapowiadane wcześniej, pismo stowarzyszeń katolickich w istocie przywrócenia krzyża na grafice bazyliki. Nie będzie jednak dyskusji na punkt ewentualnych wymian na banerze.

W najpodobniejszą sobotę reklama Karty Mieszkańca ma stać zastąpiona świąteczną dekoracją budynku Urzędu Miasta. – Do 6 grudnia całe miasto planuje żyć opracowane na ogromna, co roku ozdabiamy również budynek magistratu. Decyzja o zdjęciu banera nie jest zatem związana z pismem, które do nas wpłynęło w ubiegłym etapie – wyjaśnia Michał Kujaczyński, rzecznik urzędu. Baner znajdywał się na budynku magistratu od kilku miesięcy.

Zobacz również Kołobrzeg Nieruchomości

0 0 votes
Daj ocenę