Aptekarz z Koszalina wydał nie ten lek seniorce, policjanci pędzili na pomoc seniorce.

Aptekarz z Koszalina wydał nie ten lek seniorce, policjanci pędzili na pomoc seniorce.

20 grudnia, 2018 0 przez Mikołaj Online

Do jakiego incydentu doszło w Koszalinie? Kto odpowiada za popełniony błąd? Czy doszło do tragedii? Zapraszam do przeczytania artykułu w którym będą odpowiedzi na pytania.

Aptekarz z Koszalina wydał nie ten lek, policjanci pędzili na pomoc seniorce.

W Koszalinie doszło do bardzo nieprzyjemnego incydentu, który mógłby się skończyć naprawdę tragicznie. Funkcjonariusze policji z Koszalina otrzymali zgłoszenie, że są pilnie wzywani na pomoc. Wina leży po stronie aptekarza. Czy błąd aptekarza, który wydał nie ten lek, mógł kosztować życie koszaliniankę?
Jeden z czytelników poinformował, że w sobotę w Koszalinie doszło do bardzo nieprzyjemnego incydentu, a mianowicie była to bardzo nietypowa interwencja ze strony policji, która nie zbyt się często zdarza, jednak jak wiadomo, na wszelkie zgłoszenia, funkcjonariusze policji, mają obowiązek sprawdzić co się takiego dzieje, kiedy otrzymają niepokojące zgłoszenie i tak było również w tym przypadku, kiedy to doszło to tego, że w jednej z lokalnych aptek w Koszalinie miał zostać wydany lek o nieodpowiedniej, prawdopodobnie za dużej dawce.

Koszalinianka wykupiła lek w lokalnej aptece, jednak po pewnym czasie aptekarz zorientował się, że popełnił karygodny błąd, do którego nie powinno dojść, a mianowicie wydał nie ten lek, który powinien. W związku z zaistniałą sytuacją koszaliński aptekarz wezwał policję i poprosił o pomoc. Nie była to wymyślona, czy nie prawdziwa historia, ponieważ została ona potwierdzona u rzeczniczki Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.
Kiedy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie od koszalińskiego aptekarza, oczywiście nie zbagatelizowali sprawy i jak najszybciej chcieli udzielić pomocy.

Głos w tej sprawie zabrał jedna z funkcjonariuszek, która podkreśla, że sprawą od razu zajęli się funkcjonariusze policji, ponieważ dyżurny natychmiast wysłał patrol do seniorki, która otrzymała od koszalińskiego aptekarza nieodpowiedni lek. Także, jak widać, funkcjonariusze policji, zadziałali błyskawicznie, ponieważ przez błąd aptekarza mogło się to różnie skończyć dla seniorki. Kiedy tylko funkcjonariusze zaparkowali przed domem koszalinianki, akcja została odwołana, cała akcja została odwołana.
Na szczęście wszystko się skończyło dobrze i seniorce mimo wydanego nieodpowiedniego leku nic się nie stało. Kiedy koszaliński aptekarz zorientował się, że wydał seniorce nieodpowiedni leka, od razu próbował się z nią skontaktować, jednak mimo wielu porób telefonicznych, koszalińska seniorka nie odbierała. Cała akcja zakończyła się pomyślnie, ponieważ, kiedy policja miała już interweniować, seniorka wykazała się uwagą i rozwagą, ponieważ nie zażyła od razu leku, tylko się w pierwszej kolejności z nim zapoznała i dzięki temu zorientowała się, że lek, który wykupiła, jest nieprawidłowy i w związku z tym zgłosiła się do apteki
Czy takich akcji jest więcej w Koszalinie? Niestety nic nie wiadomo na ten temat, ponieważ policja nie zajmuje się prowadzeniem statystyk.
Jednak udało się zaczerpnąć informacji z portali branżowych, które mówią o tym, że niestety, ale aptekarze popełniają coraz to więcej błędów, które są związane właśnie, z tym że abo wydają nieodpowiedni lek, lub go podają w zupełnie innej dawce. Aptekarze podają, że dzieje się tak, ponieważ lekarze wystawiają bardzo niewyraźne recepty, których czasami jest po prostu, nie sposób odczytać. Dlatego też zawód aptekarza jest zawodem bardzo odpowiedzialnym, ponieważ nie tylko lekarz, ale również on odpowiada za ludzkie zdrowie, jak również i życie, ponieważ zgodnie z prawem, każdy farmaceuta, który wydanie nie ten lek lub lek, o zbyt dużej, zbyt małej dawce i skutek tego będzie taki, że doprowadzi to do rozstroju zdrowia pacjenta, to niestety, ale musi się liczyć z tym, że podlega odpowiedzialności karnej za nieumyślne naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia.

Dlatego też gorący apel do wszystkich tych, którzy kupują leki na receptę, nie ma znaczenia czy to będą osoby młode, dorosłe czy starsze, ważne jest to, że kiedy już je wykupią, niech ich od razu nie zażywają, ale aby w pierwszej kolejności przeczytały i zapoznały się z ulotką, która jest dołączona do leku. Jest to naprawdę bardzo ważne, ponieważ jak już wyżej zostało wspomniane, farmaceuta odpowiada za jakiekolwiek komplikacje, w przypadku nieprawidłowo wydanego leku, jednak dzięki swojej ostrożności i uwadze możemy również uratować swoje życie i zdrowie.

Również podczas spotkań ze znajomymi, przyjaciółmi czy w rodzinie, nie bądźmy obojętni na tego rodzaju tematy, ale głośno o tym rozmawiajmy. Starajmy się innych ostrzec przed tym, że takie sytuacje mają miejsce i żeby również w pierwszej kolejności zapoznali się z ulotką dołączoną na leku i kiedy okaże się, że lek jest prawidłowy, żeby dopiero wtedy go zażyli.
Ponadto szczególną uwagą i troską powinniśmy objąć osoby starsze, które bardzo często ze względu na słaby wzrok nie są w stanie przeczytać, co znajduje się na ulotce, pomóżmy im w tym, aby nie narażały swojego życia i zdrowia. Zapewne ogromną pomocą dla nich będzie, to kiedy sami pójdziemy do apteki i wykupimy odpowiednie leki, z którymi się sami wcześniej zapoznamy, wtedy również my będziemy spokojni, że nasza babcia, czy prababcia zażywa odpowiednie leki i że nic złego jej się nie stanie.

Artykuł powstał dzięki portalowi Kredyty na spłatę

 

0 0 votes
Daj ocenę